Hore
Zatvoriť

Vyhľadávanie

+421 910 323 353
sk
'.__('Search').'

Služby

Od plánovania až po aplikáciu

Plánovanie od A po Z

Najdôležitejšou súčasťou každej prevádzky je presná analýza a plánovanie výrobných procesov. Viete ako dokážeme automatizované riešenia integrovať do existujúcich procesov a ako tento systém prispieva k cieľom vašej spoločnosti?

Na začiatku spoločného projektu je dôležité poznať potenciál transformácie a jej finančné aspekty. Naplánujeme rozpočet a vopred prediskutujeme všetky možné náklady, ktoré môžu vzniknúť počas projektu. Vďaka tomu budete pripravení na akékoľvek nepredvídateľné udalosti.

Poradíme vám s odhadovanými nákladmi, v spolupráci s vami vypracujeme podrobný koncept a predstavíme vám celý systém vrátane bezpečnostného plánu. To všetko s ohľadom na budúcnosť výslednej reštrukturalizácie systému. Vytvoríme simuláciu procesných sekvencií v automatizovaných podmienkach, aby ste si vedeli lepšie predstaviť, čo vás čaká a kde môžete robiť prvotné zmeny. Kedykoľvek tak budete mať k dispozícii ďalšie optimalizačné alternatívy.

Zobraziť viacZobraziť menej

Mechanická montáž

Na spustenie automatizačných procesov sú potrebné príslušné systémy a stroje. Okrem montáže a rekonštrukcie kompletných systémov alebo výrobných krokov náš tím špecialistov zrealizuje aj premiestnenie alebo presun strojov a systémových jednotiek.

Na základe technickej dokumentácie naši odborníci rýchlo a jednoducho implementujú vopred naplánovaný koncept automatizácie, napríklad prostredníctvom montáže oceľovej konštrukcie, jednotlivých častí alebo komplexných celkov. Vykonávame zváračské práce a zrealizujeme pre vás aj iné špeciálne úpravy a riešenia.

Vizitkou nášho skúseného tímu je spoľahlivá a bezchybná práca. Konštantnú kvalitu zabezpečujeme pravidelnými školeniami a ďalším vzdelávaním našich zamestnancov, ktorí sa vždy usilujú o efektívnu optimalizáciu vašich procesov.

Zobraziť viacZobraziť menej

Elektrotechnika

Elektrotechnické riešenia vám môžu spôsobiť nemalé problémy, najmä keď je implementácia vykonaná nesprávne a nie je presne zdokumentovaná.

Lead automation vám vo všetkom vyjde v ústrety. Vďaka odbornosti našich zamestnancov v oblasti elektrotechniky si môžete byť istí, že nastavenie a inštaláciu systémov a strojov vykonáme transparentným a štruktúrovaným spôsobom v súlade s platnými normami a predpismi.

Postaráme sa o nasledujúce elektrotechnické výzvy:

 • hardvérové inžinierstvo (E-Plan P8, Auto CAD, SmartPlant Electrical, AUCOTEC),
 • montáž a zapojenie rozvodných skríň,
 • montáž káblového žľabu,
 • elektroinštalácia strojov a zariadení,
 • testovanie a meranie podľa platných DIN a EN noriem.
Zobraziť viacZobraziť menej

Programovateľná riadiaca jednotka

Programovateľné riadiace jednotky zohrávajú rozhodujúcu úlohu pri vývoji konceptu automatizácie šitej na mieru vašim potrebám. Sú naprogramované tak, aby vyhoveli akejkoľvek  technickej a priemyselnej požiadavke. PLC aplikácie vám umožňujú postupne automatizovať pracovný postup, čím spĺňajú všetky požiadavky na stálu dostupnosť a funkčnosť výrobných zariadení.

Ak chcete nainštalovať softvér, musí byť najskôr naprogramovaný. Akonáhle je váš bezpečnostný koncept, funkčný a sekvenčný diagram pripravený, všetko ostatné je na PLC. Vy, ako kontaktná osoba, ste neustále pri vývoji softvéru. V prebiehajúcom procese vždy dokážeme nájsť vhodné riešenia. Dodržanie všeobecných elektrotechnických noriem a štandardov našich zákazníkov tvorí základ spoločného úspechu.

Po uvedení do prevádzky, kvalifikácii a adaptovaní automatizačného riešenia sledujú naši PLC programátori priebeh a vývoj a starajú sa o dokumentáciu na vašom pracovisku. Sprevádzame vás v plnom rozsahu prác, od procesnej analýzy až po implementáciu riadenia PLC do vášho výrobného procesu.

Zobraziť viacZobraziť menej

Programovanie robotov

Vďaka inovatívnym technickým riešeniam dokáže robot zvládnuť aj opakujúce sa úlohy (manipulácia, lepenie, zváranie, spájanie materiálov a falcovanie) v neustále väčších množstvách a oveľa kvalitnejšie. Táto automatizácia priemyselnej práce šetrí vysoké prevádzkové náklady a zvyšuje celkovú efektivitu procesu.

Pokiaľ ide o programovanie robotov, rozlišujeme dve kategórie:

 • Online programovanie – vykonáva sa priamo na robotovi (KUKA, FANUC, ABB, YASKAWA) alebo na výrobnej linke. Robota učíme požadované kroky a postupnosti priamo u zákazníka. Hoci je táto alternatíva drahšia, môžete priamo sledovať konečný produkt a porovnať, čo je výsledkom výrobných krokov robota a čo výsledkom práce softvéru.
 • Offline programovanie – napríklad Process Simulate, RobotStudio a iné. V offline programovaní sa simulujú jednotlivé kroky a postupy výrobného procesu offline za pomoci digitálnych technológií. Táto metóda je v porovnaní s online programovaním časovo a finančne menej náročná, pretože sa pri nej nepoužívajú žiadne skutočné materiály. Výroba naďalej beží a simulácia funguje bez akýchkoľvek testovacích zariadení. Plynulý proces overuje simulovanú kombináciu jednotlivých krokov a softvéru automatizačného riešenia. Offline programovanie položí základ pre implementáciu softvéru v skutočnom zariadení a spustenie automatizovaného procesu.

V rámci služby programovania robotov sa postaráme aj o:

 • štandardizáciu existujúcich robotov a aplikácií,
 • časovú optimalizáciu cyklov,
 • programovanie funkcií bezpečnostných robotov (ABB SafeMove, KUKA Safeoparations, atď.),
 • dokumentáciu procesu,
 • školenia vašich zamestnancov.
Zobraziť viacZobraziť menej

Dokončenie projektu

Do úspešného dokončenia projektu automatizácie vstupuje množstvo rôznych zložiek plánovania a implementácie. My v Lead automation, za vás s radosťou prevezmeme projekt a jeho realizáciu, aby sme bez problémov mohli koordinovať všetky procesy. Na základe našich spoločných konzultácií na mieste vypracujeme zoznam otvorených bodov a zoznam chýb. Vaše predstavy a vízie zrealizujeme profesionálne a načas.

Po schválení projektu automatizáciu podrobíme schvaľovaciemu testu a výsledky zaevidujeme do záznamu o schválení produktu. Následná analýza pomôže zistiť, či sú splnené všetky parametre počiatočného výpočtu efektívnosti. V prípade potreby vám radi pomôžeme a opravíme vzniknuté nezrovnalosti.

Ak plánujete automatizáciu aj do budúcna, je potrebné zaznamenať si všetky postupy a poznatky do príslušnej databázy. Týmto spôsobom sa vy a vaši zamestnanci môžete kedykoľvek vrátiť k najdôležitejším bodom a záznamom a rozšíriť tak svoje skúsenosti v aktuálnom procese.

Zobraziť viacZobraziť menej

Údržba a servis

Pravidelnou údržbou zabránite náhlym a nepredvídateľným zlyhaniam systému, ktoré by vám výrazne zvýšili náklady. S efektívnym servisom od Lead automation budú vaše procesy prebiehať bezpečne. Ponúkame služby, ktoré sú na mieru prispôsobené vašej spoločnosti a splníme všetky vaše požiadavky vrátane technickej dokumentácie.

Okrem pravidelnej údržby ponúkame aj:

 • individuálne zmluvy,
 • poradenstvo v logistických záležitostiach,
 • riadenie kvality a rôzne úpravy,
 • analýzu a vyhľadávanie chýb,
 • opravy a všeobecný servis.
Zobraziť viacZobraziť menej